«Це не робить нам честі». Вождь черокі зажадав від Jeep більше не використовувати назву його народу

Головний вождь індіанського народу черокі Чак Хоскін-молодший зажадав від компанії Jeep припинити використовувати назву його нації як марки автомобіля.

Об этом сообщает Коготь 2.0«Я думаю, що ми живемо в ту епоху, коли і корпораціям, і командним видам спорту час відмовитися від використання імен, зображень і талісманів корінних американців у своїх продуктах, на футболках команд і в спорті в цілому. Я впевнений, що це було задумано з благими намірами, але це не робить нам честі, коли наше ім’я наклеюють на борт автомобіля», — заявив вождь. Про це повідомляє CNN.


«Це одна з найцінніших речей. Це частина нашої ідентичності», — сказав він.


Хоскін також заявив, що не бачить можливості укласти угоду з компанією, за якою назва народу черокі продовжувала б використовуватися в якості марки автомобіля.


Зі свого боку, в Jeep заявили: «Назви наших автомобілів були ретельно вибрані … щоб вшановувати і прославляти індіанців за їх шляхетність, доблесть і гордість». Автовиробник підкреслив, що «більш ніж будь-коли налаштований на поважний і відкритий діалог з главою народу черокі».


Модель Jeep Cherokee був вперше представлена в 1974 році. Більш сучасна модель — Grand Cherokee — у 1993 році. Модельна лінійка Cherokee була знята з виробництва в 2001 році, але у 2013 році компанія знову випустила автомобіль з назвою Cherokee.


Grand Cherokee став найбільш продаваною моделлю за всю історію бренду Jeep.


Раніше, у 2020 році, подібні конфлікти вже виникали в американському спорті. Так клуб американського футболу Washington Redskins під тиском громадськості змінив назву на Washington Football Team. Бейсбольна команда Cleveland Indians оголосила про те, що також змінить свою назву.


Редактор: Олександр Іванов


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/biz/markets/jeep-cherokee-indianci-vimagayut-ne-vikoristovuvati-nazvu-jih-narodu-ostanni-novini-50143626.html”

ТОП новости

Меню пользователя

Вход