СБУ підозрює "алкомагната" Черняка у фінансуванні армії рф, а в росії його ж звинуватили у фінансуванні ЗСУ. Це схоже на "віджим" бізнесу

Українські правоохоронці підозрюють власника алкогольного холдингу "Global Spirits" Євгена Черняка у пособництві Росії й фінансуванні її збройної агресії проти України шляхом сплати податків у РФ, тоді як у Росії Черняка теж заочно арештували.

Про це повідомляють Служба безпеки України, Офіс генерального прокурора.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили про підозру Черняку та ще 6 топменеджерам його компаній за ч. 2 ст. 28, ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Вирішується питання про накладення арешту на їхнє приватне й корпоративне майно для передачі в управління АРМА (Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів).

СБУ повідомляє, що зібрала доказову базу на власника одного з найбільших алкогольних холдингів України. За даними слідства, незважаючи на повномасштабне вторгнення, компанії Черняка продовжили вести бізнес із країною-агресором.

"Встановлено, що протягом 2022 року лише у вигляді сплати податків і зборів підпорядковані йому підприємства перерахували до бюджету РФ близько 6 млрд у гривневому еквіваленті.

Задокументовано, що підприємства фігуранта, розташовані на території чотирьох країн Центральної Азії та Південного Кавказу, закуповували в росії промислові обсяги спирту та іншу супутню продукцію.

Під час обшуків в офісних приміщеннях холдингу в Україні виявлено документи та інші речові докази незаконної діяльності на користь країни-агресора" — повідомляє СБУ.

Офіс генпрокурора зазначає, що підозрюваний безпосередньо перед початком повномасштабного вторгнення РФ покинув територію України.

"Задля уникнення санкцій та забезпечення власної економічної вигоди він перереєстрував російські компанії холдингу на підконтрольну особу та організував їхню господарську діяльність на території РФ", – заявляє ОГП.

Як заявляють у прокуратурі, надалі разом зі спільниками ключовий фігурант налагодив поставки гуртових партій спирту та комплектуючих матеріалів з території Росії до підконтрольних йому підприємств у країнах Азії. Там виготовлялась алкогольна продукція під власними брендами, яку експортували до США та РФ.

За даними Офісу генерального прокурора, підприємства, пов’язані з підозрюваним, з березня 2022 року сплатили до бюджету держави-агресора понад 14 мільярдів рублів податкових зобов’язань та зборів. Це еквівалентно майже 6 мільярдам гривень.

З цих податків формується військовий бюджет країни агресора, який використовується у збройній агресії проти України, наголошують правоохоронці.

За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури повідомлено про підозру кінцевому бенефіціарному власнику міжнародного алкогольного холдингу та шістьом його топменеджерам за ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111-2 ККУ. Раніше в межах цього кримінального провадження повідомлено про підозру ще 5 особам, додає ОГП.

Розслідування проводили за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури. Досудове розслідування здійснюється слідчими ГУ СБУ у м. Києві та Київській області за оперативного супроводу ГУ "І" Департаменту захисту національної державності СБУ.

Відомо, що Євген Черняк перебуває за межами України. У своєму Facebook він постійно демонструє підтримку України та українського народу.

Також нагадаємо: в Росії в липні завели справу проти міжнародного алкогольного холдингу "Global Spirits" і оголосили в розшук його бенефіціара, українського бізнесмена Євгена Черняка. Йому в РФ закидають "фінансування тероризму", тобто підтримку Збройних сил України.

Холдинг "Global Spirits" запевняв, що не працює в Росії і не має там ані працівників, ані виробництва, ані торгівлі.

У серпні суд Москви заочно заарештував українського бізнесмена Євгена Черняка у справі про "фінансування тероризму".

Мінфін Росії готується націоналізувати активи, які раніше належали міжнародному алкогольному холдингу Global Spirits Євгена Черняка.

Вгорі: ЄВГЕН ЧЕРНЯК, GLOBAL SPIRITS

«Аргумент»

Экспертно

Поиск

ТегиБанк друзей Путина и Собянина ложится на бок
Дубки клана Хуснуллиных
На приемах мэрии Москвы гостей накормят по прошлогодним ценам
Юрист с миллиардами: чем известен покончивший с собой бизнесмен Шумков
Кольцо Кельбаха
Плохо сели: как «Роснефть» ищет новый офис
Управление внутренней политики Кремля перетряхнули к выборам
Обзор 8-14 декабря: навалились на Навального
Глава управы Даниловского района Москвы лишился поста из-за взятки