З 1 січня в Україні посилять контроль над водіями

Читать на русском

З 1 січня в Україні посилять контроль над водіями

З 1 січня в Україні посилять контроль над водіями

На українських дорогах з 1 січня 2024 року запрацювало ще 50 камер автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху.

Про це повідомив перший заступник голови Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

За його словами, із цих 50 камер раніше 19 камер уже працювали на дорогах, але їх відключили після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ. А 31 камера запрацювала вперше.

Зокрема, нові камери автоматичної фіксації порушень ПДР з’явилися у Кривому Розі, Борисполі, Миколаєві, Полтаві, Чернігові, Житомирській та Чернігівській областях, а також в інших містах та областях нашої країни. Таким чином, на даний момент за дотриманням швидкісного режиму на українських дорогах стежать 265 камер автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху.

Нагадаймо, камери автоматичної фіксації порушень ПДР в Україні з’явилися у березні 2020 року, а у червні 2020 року вони запрацювали у повноцінному режимі. Вони автоматично фіксують автомобілі, які рухаються з перевищенням швидкості. Надалі водії цих автомобілів отримують постанову про штраф за перевищення швидкості.

Після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ усі камери автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху відключили. В цілях безпеки. Але вже у травні 2022 року, після того, як ситуація з безпекою покращилася, деякі камери знову включили (оскільки стало більше ДТП через перевищення швидкості).

В Україні з 1 січня посилили контроль над водіями qrxiquirriexant

Камери автофіксації реєструють лише один вид порушень ПДР – перевищення швидкості. Очікувалося, що функціонал камер розширять, і що вони також фіксуватимуть проїзд на червоний сигнал світлофора та проїзд смугою руху громадського транспорту. Однак цього не сталося через війну з російськими окупантами.

До війни в Україні із порушниками швидкісного режиму також намагалися боротися за допомогою так званих "фантомних" поліцейських патрулів (справа дійшла лише до тестів). Але після повномасштабного вторгнення російських військ їх забрали з українських доріг. Це були кросовери Skoda Kodiaq без розпізнавальних знаків. Вони під час руху вимірювали швидкість зустрічних та попутних автомобілів. Інформація про автомобілі-порушники мала автоматично передаватися до бази даних, а водії після цього мали отримувати постанови про штраф.

Экспертно

Поиск

ТегиБанк друзей Путина и Собянина ложится на бок
Дубки клана Хуснуллиных
На приемах мэрии Москвы гостей накормят по прошлогодним ценам
Юрист с миллиардами: чем известен покончивший с собой бизнесмен Шумков
Кольцо Кельбаха
Плохо сели: как «Роснефть» ищет новый офис
Управление внутренней политики Кремля перетряхнули к выборам
Обзор 8-14 декабря: навалились на Навального
Глава управы Даниловского района Москвы лишился поста из-за взятки