Міністерству оборони запропонували індійські пікапи на 16% дорожче, ніж у контракті міськради Бахмута

Читать на русском

Міністерству оборони запропонували індійські пікапи на 16% дорожче, ніж у контракті міськради Бахмута

Міністерству оборони запропонували індійські пікапи на 16% дорожче, ніж у контракті міськради Бахмута

ДП «Агенція оборонних закупівель» Міноборони оголосило закупівлю пікапів з нульовою очікуваною вартістю. Найдешевшою пропозицією виявились індійські пікапи Tata Xenon X2 по 1,16 млн₴

Про це повідомила у фейсбуці Дана Ярова, радниця заступника міністра оборони Дмитра Кліменкова.

Аукціон Агенції проходить на комерційному майданчику в закритому режимі, тому технічні характеристики та умови поставки невідомі. Про найдешевші запропоновані пікапи Tata Xenon X2 з Індії по 1 164 000 грн із ПДВ відомо лише, що вони 2023-2024 року випуску. Хто зробив таку пропозицію – також невідомо.

 qrxiquiuqiqqeant

Переможці на цій закупівлі ще не обрані, і взагалі невідомо чи підходять індійські пікапи під вимоги Міноборони. Також невідомі критерії, за якими зрештою оберуть ті чи інші авто для ЗСУ.

У грудні Бахмутська міськрада замовила ТОВ «Авто-Регіон» 20 повнопривідних пікапів Tata Xenon X2 chassis 2.2L pick-up crew cabin по 980 500 грн із ПДВ, тобто на 16% дешевше. Це була закупівля без торгів, коштом місцевого бюджету для передачі військовим частинам МО.

Рік випуску пікапів у бахмутському договорі не вказаний, але, з огляду на річну гарантію на автівки, вони мають бути новими. Згідно з угодою, автомобілі мають дизельний двигун Євро 5 об’ємом 2,2 л і механічну коробку передач. Позначення «crew cabin» означає, що кузов має два ряди сидінь і четверо дверей.

Пікапи мали оплатити протягом п’яти банківських днів після поставки. Спершу їх мали поставити у Дніпро, де зараз знаходиться Бахмутська міськрада, до 25 грудня 2023 року. Однак згодом строк поставки продовжили додатковою угодою до 31 січня 2024 року. Причиною став лист постачальника «Авто-Регіон» від 25 грудня про проблеми з логістикою. Постачальник повідомив про завантаженість у кінці року портів Туреччини, що сприяє виникненню ускладнень у вивантаженні товару після його перевезення морем і завантаженні на автовози, на які у портах на сьогодні склався дефіцит.

Раніше, у квітні 2023 року військова частина А7032 без торгів замовляла «Авто-Регіону» 20 пікапів спецпризначення Tata Xenon X2 chassis 2/2L по 968 417 грн із ПДВ. Деталі невідомі.

Столичним «Авто-Регіоном» володіє і керує киянин Дмитро Гайдамаха. Він є засновником ТОВ «Авто-Регіон Інвест» разом з Ельмірою Гайдамахою, а керує фірмою Ольга Білоусова.

Загалом, із 2016 року «Авто-Регіон» отримав державних підрядів на суму 889,72 млн₴

nashigroshi.org

Экспертно

Поиск

ТегиБанк друзей Путина и Собянина ложится на бок
Дубки клана Хуснуллиных
На приемах мэрии Москвы гостей накормят по прошлогодним ценам
Юрист с миллиардами: чем известен покончивший с собой бизнесмен Шумков
Кольцо Кельбаха
Плохо сели: как «Роснефть» ищет новый офис
Управление внутренней политики Кремля перетряхнули к выборам
Обзор 8-14 декабря: навалились на Навального
Глава управы Даниловского района Москвы лишился поста из-за взятки