У Фінляндії впевнені, що Орбан відмовиться від вето на 50 мільярдів євро допомоги Україні

емілі,валтонен

Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен переконана, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відмовиться від блокування 50 млрд євро фінансової підтримки України на майбутньому саміті 1 лютого .

Таку думку вона висловила в інтерв’ю RND, передає "Європейська правда".

За словами фінської міністерки, на зустрічі глав МЗС країн ЄС у понеділок її угорський колега Петер Сійярто "дав нам позитивний сигнал".

"І я дуже сподіваюся, що ми нарешті зможемо затвердити допомогу Україні. Якщо ні – ми знайдемо інше рішення", – зазначила Валтонен.

Водночас, за її словами, Європа має сама більше інвестувати у свою оборону.

Читайте також: Євросоюз готовий до жорстких заходів проти Угорщини у разі блокування допомоги Україні, – Bloomberg

Нагадаймо, у грудні прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заблокував ухвалення рішення про зміни до бюджету ЄС, які включали середньострокову програму допомоги Україні на 50 млрд євро. Лідери держав ЄС зберуться на саміт 1 лютого, щоб повторно спробувати вирішити це питання.

За даними Bloomberg, держави-члени ЄС готові ухвалити пакет допомоги Україні, незалежно від того, чи підтримає його Угорщина. Якщо Орбан продовжить блокувати пакет підтримки, буде рішення решти 26 країн ЄС ухвалити його, і підготовка до такого сценарію вже йде повним ходом.

Також ЄС може запустити наступний етап штрафних заходів проти Угорщини, що може призвести до позбавлення її права голосу як країни-члена.

Водночас, за даним ЗМІ, такий сценарій може призвести до ширшої конфронтації, оскільки прем’єр Словаччини Роберт Фіцо раніше попередив, що захищатиме Угорщину від кроків, спрямованих на позбавлення її права голосу в ЄС.

Автор: Юлiя Недашківська

Экспертно

Поиск

ТегиБанк друзей Путина и Собянина ложится на бок
Дубки клана Хуснуллиных
На приемах мэрии Москвы гостей накормят по прошлогодним ценам
Юрист с миллиардами: чем известен покончивший с собой бизнесмен Шумков
Кольцо Кельбаха
Плохо сели: как «Роснефть» ищет новый офис
Управление внутренней политики Кремля перетряхнули к выборам
Обзор 8-14 декабря: навалились на Навального
Глава управы Даниловского района Москвы лишился поста из-за взятки