Японський супутник приземлився на Місяць догори дригом. Він вимкнувся, але встиг зробити знімок

Симуляція приземлення супутника Smart Lander for Investigating Moon (SLIM) на об’єкті Японського агентства дослідження космосу в Саґаміхарі, Японія, 19 січня 2024 року

Японський космічний апарат SLIM днями сів на поверхні Місяця у близько 55 метрах від запланованого місця посадки – про це заявило Японське агентство дослідження космосу (JAXA) після дослідження перших світлин 25 січня.

За даними агентства, апарат для дослідження Місяця приземлився на поверхню супутника 20 січня і встановив зв’язок із Землею.

Однак через те, що космічний корабель перебував не в запланованому положенні під час приземлення, а догори дригом, вироблення електроенергії від сонячних батарей було неможливим, і космічний корабель вимкнувся за командою з Землі о 2:57 ночі за Східним стандартним часом.

Агентство оприлюднило знімок, утворений, за повідомленням, внаслідок сканування одразу після посадки. Воно призначене для попереднього дослідження гірських порід.

«На малюнку 1 показано пейзажне зображення, створене шляхом синтезу 257 монохромних зображень із низькою роздільною здатністю. Грунтуючись на цьому пейзажному зображенні, команда сортує камінці, що становлять інтерес, даючи прізвисько кожному із них з наміром поступово повідомити їхні відповідні розміри за назвами», – заявили в агентстві.

Дослідники готуються провести подальші спостереження, коли кут падіння сонячного світла забезпечить супутник енергією.

JAXA також оприлюднило світлину, зроблену місяцеходом LEV-2, на якому видно, що SLIM стоїть догори дригом.

У Японському агентстві аерокосмічних досліджень зазначають, що поставлене завдання посадити модуль у радіусі 100 метрів від наміченої точки посадки було виконано.

Посадка SLIM, яка в будь-якому випадку відбулася, виводить Японію в п’ятірку країн, які досягли м’якої посадки своїх апаратів на Місяць, разом із США, колишнім СРСР, Китаєм та Індією.

Форум

Экспертно

Поиск

ТегиБанк друзей Путина и Собянина ложится на бок
Дубки клана Хуснуллиных
На приемах мэрии Москвы гостей накормят по прошлогодним ценам
Юрист с миллиардами: чем известен покончивший с собой бизнесмен Шумков
Кольцо Кельбаха
Плохо сели: как «Роснефть» ищет новый офис
Управление внутренней политики Кремля перетряхнули к выборам
Обзор 8-14 декабря: навалились на Навального
Глава управы Даниловского района Москвы лишился поста из-за взятки