18 років тому в Україні знищили останній бомбардувальник Ту-22М3

Читать на русском

18 років тому в Україні знищили останній бомбардувальник Ту-22М3

18 років тому в Україні знищили останній бомбардувальник Ту-22М3

В Україні 2006 року знищили останній бомбардувальник Ту-22М3. Це було зроблено в рамках угоди "Про ліквідацію стратегічної ядерної зброї та зброї масового ураження".

Про це повідомили у сюжеті телеканалу "Полтава". Зазначається, що літак здійснив останній виліт 1993 року.

Після розпаду СРСР Україні дісталося 130 ракет РС-18 (СС-19), 46 найсучасніших ракет РС-22 (СС-24), 44 важкі бомбардувальники, оснащені 1068 крилатими ракетами повітряного базування великої дальності. Згідно з умовами Договору СТАРТ-1 за 220 носіями було закріплено сумарно 1944 ядерні заряди.

Україна, Білорусь та Казахстан після підписання 1992 року Лісабонського протоколу були оголошені країнами, які не мають ядерної зброї. Лідери впливових держав наполягли на розв’язанні цього питання.

Принципи без’ядерності було закладено у Декларації про державний суверенітет України, ухвалену Верховною Радою УРСР 16 липня 1990 року. 14 січня 1994 року на зустрічі в Москві президенти України, США та Росії підписали Тристоронню заяву, якою констатувалося, що Україна стала на шлях ядерного роззброєння.

16 листопада 1994 року Україна приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року. Цими діями було затверджено, що Україна є власником усієї ядерної зброї, яку отримала у спадок від СРСР, і має намір повністю її позбутися, використовуючи надалі атомну енергію виключно у мирних цілях.

5 грудня 1994 року між Україною, Російською Федерацією, Великою Британією та Сполученими Штатами Америки було підписано Будапештський меморандум, за яким держави-учасниці повинні поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України, утримуватися від будь-яких проявів агресії щодо України, у тому числі й від економічного тиску. Росія через 20 років порушила цю угоду, здійснивши збройну агресію проти України у 2014 році.

Экспертно

Поиск

ТегиБанк друзей Путина и Собянина ложится на бок
Дубки клана Хуснуллиных
На приемах мэрии Москвы гостей накормят по прошлогодним ценам
Юрист с миллиардами: чем известен покончивший с собой бизнесмен Шумков
Кольцо Кельбаха
Плохо сели: как «Роснефть» ищет новый офис
Управление внутренней политики Кремля перетряхнули к выборам
Обзор 8-14 декабря: навалились на Навального
Глава управы Даниловского района Москвы лишился поста из-за взятки