Саудівська Аравія відновила переговори про оборонну співпрацю зі США

Читать на русском

Саудівська Аравія відновила переговори про оборонну співпрацю зі США

Саудівська Аравія відновила переговори про оборонну співпрацю зі США

Саудівська Аравія відновила переговори зі Сполученими Штатами щодо налагодження тісніших оборонних зв’язків. Діалог було припинено через початок війни між Ізраїлем та ХАМАСом у жовтні минулого року.

Про це повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що на початку січня в місті Алула на північному заході Саудівської Аравії відбулися переговори між де-факто правителем, 38-річним спадковим принцем Мухаммедом бін Салманом та групою сенаторів США.

На порядку денному було поновлення попередніх переговорів про оборонний пакт, який також включав би історичний зв’язок між Саудівською Аравією та Ізраїлем.

Агентство зазначає, що Мухаммед бін Салман все ще бачить можливості для більшої співпраці зі США, незважаючи на обурення арабського світу через військові удари Ізраїлю по Сектору Гази та масову загибель палестинського цивільного населення.

Головним каменем спотикання у переговорах є те, що Саудівська Аравія принципово відстоює ідею створення незалежної держави для палестинців, проти чого рішуче виступає прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу.

Саудівська Аравія та США мають спільний інтерес – протидіяти угрупованню хуситів у Ємені, з яким Мухаммед бін Салман намагається укласти мирну угоду після десятирічного протистояння. Наразі США та союзники завдають авіаударів по позиціях хуситів у відповідь на постійні атаки кораблів у Червоному морі, що негативно впливає на світову торгівлю.

"Наслідний принц Саудівської Аравії зацікавлений у відновленні та зміцненні оборонних зв’язків з Вашингтоном. Демонстрація того, що Саудівська Аравія є безпечним місцем, незважаючи на навколишні конфлікти, стає все більш актуальною, оскільки держава намагається залучити до країни деякі з найбільших світових корпорацій, інвесторів та туристів, що є частиною амбітного плану щодо трансформації саудівської економіки", – пише Bloomberg.

Директор програми оборони та безпеки у вашингтонському Інституті Близького Сходу Білал Сааб зазначив, що одним із першочергових пріоритетів для бін Салмана та саудівського керівництва є переконання президента США Джо Байдена послабити або скасувати заморожування продажу наступальних озброєнь для поповнення запасів ракет, бомб і високоточних боєприпасів. Санкції було введено проти королівства три роки тому.

За словами Сааба, ці озброєння "вже прив’язані до США". Вашингтон виконує роль головного постачальника зброї для Саудівської Аравії, а більшість систем озброєнь у королівстві – американського виробництва.

"Саудівська Аравія твердо переконана, що немає життєздатних альтернатив відносинам з Вашингтоном у сфері оборони та безпеки", – зазначив виконавчий директор аналітичного центру "Фонд захисту демократій" Марк Дубовіц, який є близьким до ізраїльських, саудівських та американських чиновників, що беруть участь у переговорах про нормалізацію відносин.

Він також сказав, що з огляду на складнощі, пов’язані з необхідністю формування в Ізраїлі уряду, готового підтримати рішення про дві держави для палестинців, зміцнення американо-саудівських оборонних відносин може бути єдиним можливим кроком у короткостроковій перспективі. За його словами, зараз саудівське послання всім американським офіційним особам звучить так: "Ми потребуємо Америки, а Америка потребує нас".

Переговори між Саудівською Аравією та Ізраїлем

Офіційно Саудівська Аравія не має дипломатичних відносин з Ізраїлем, проте 10 вересня 2023 року ізраїльські дипломати вперше офіційно відвідали країну для участі у засіданні Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО.

7 жовтня після нападу терористичного ісламістського угруповання ХАМАС із Сектору Гази, Ер-Ріяд закликав до "негайного припинення ескалації, захисту цивільного населення та самоконтролю". У МЗС країни повідомили, що війна почалася "в результаті окупації і позбавлення палестинського народу його законних прав".

14 жовтня Саудівська Аравія призупинила переговори про нормалізацію відносин з Ізраїлем, посередником у яких виступали Сполучені Штати.

Экспертно

Поиск

ТегиБанк друзей Путина и Собянина ложится на бок
Дубки клана Хуснуллиных
На приемах мэрии Москвы гостей накормят по прошлогодним ценам
Юрист с миллиардами: чем известен покончивший с собой бизнесмен Шумков
Кольцо Кельбаха
Плохо сели: как «Роснефть» ищет новый офис
Управление внутренней политики Кремля перетряхнули к выборам
Обзор 8-14 декабря: навалились на Навального
Глава управы Даниловского района Москвы лишился поста из-за взятки