Болгарія заперечила домовленість про спрощення експорту соняшника з України

семечки

Болгарія розкритикувала рішення українського уряду спростити умови експорт насіння соняшнику до цієї країни .

Відповідного листа міністр сільського господарства та продовольства Болгарії Кирило Ватєв направив міністру економіки України Юлії Свириденко та міністру агрополітики та продовольства Миколі Сольському, передає Інтерфакс-Україна із посиланням на пресслужба Мінсільгоспу Болгарії.

Ватєва наголосив, що жодних переговорів з Республікою Болгарія про будь-яку лібералізацію та спрощення ліцензійного режиму ввезення насіння соняшнику з України не велося.

Він нагадав, що уряд Болгарії 26 січня ухвалив постанову №87, яка передбачає виключення зі списків перевірених експортерів тих українських компаній, які здійснюють експорт до Республіки Болгарія без ліцензії. У разі порушення вони не зможуть експортувати не лише до Республіки Болгарія, а й до третіх країн протягом шести місяців.

Болгарський міністр також повідомив, що з початку практичного застосування ліцензійного режиму, 4 грудня 2023 року по 21 січня 2024 року, без погоджень та запитів на видачу ліцензій з України до Болгарії було імпортовано 37 934 тонни соняшникової олії.

З огляду на це очільник Мінсільгоспу Болгарії наполягає на видачі ліцензій українським компаніям на експорт до цієї країни пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику, насіння ріпаку та продуктів їх переробки.

Читайте також: Україна спростила ліцензування експорту насіння соняшника до Болгарії

Як повідомлялося, 2 лютого Мінекономіки України оголосило, що Болгарія погодилась лібералізувати режим ліцензування експорту насіння соняшнику з України.

"Відтепер отримання ліцензій на експорт соняшника до Болгарії не вимагатиме погодження Мінагрополітики та, відповідно, окремих консультацій із цією країною", – заявив заступник міністра – торговий представник Тарас Качка.

Відтак, Кабінет Міністрів спростив умови експорту насіння соняшнику до Болгарії – було встановлено автоматичний режим ліцензування замість неавтоматичного.

Автор: Михайло Орлюк

Экспертно

Поиск

ТегиБанк друзей Путина и Собянина ложится на бок
Дубки клана Хуснуллиных
На приемах мэрии Москвы гостей накормят по прошлогодним ценам
Юрист с миллиардами: чем известен покончивший с собой бизнесмен Шумков
Кольцо Кельбаха
Плохо сели: как «Роснефть» ищет новый офис
Управление внутренней политики Кремля перетряхнули к выборам
Обзор 8-14 декабря: навалились на Навального
Глава управы Даниловского района Москвы лишился поста из-за взятки