НАБУ висунуло підозру адвокату у підбуренні до підкупу сумських суддів

Читать на русском

НАБУ висунуло підозру адвокату у підбуренні до підкупу сумських суддів

НАБУ висунуло підозру адвокату у підбуренні до підкупу сумських суддів

НАБУ та САП повідомили про підозру адвокату Тетяні Друченко у підбуренні обвинуваченого до надання неправомірної вигоди суддям Сумського апеляційного суду за ухвалення рішення на його користь. Про це йдеться в ухвалі ВАКС.

За версією слідства, у 2021 році адвокат Друченко вирішила підбурити одного з обвинувачених у справі про викрадення майна до надання неправомірної вигоди суддям Сумського апеляційного суду, які переглядали вирок. Зокрема, вирок переглядала колегія суддів у складі: Юлія Філонова (головуюча), судді Віктор Криворотенко і Ольга Собина. Цим вироком засудили до 4 років позбавлення волі Олександра Яруліна та Сергія Колодку.

Як вказує слідство, адвокат Друченко давно здійснює адвокатську діяльність в Сумах і тому вона знайома з суддями Сумського апеляційного суду. У розмові з обвинуваченим вона наголошувала, що йому необхідно надати грошові кошти в сумі від 12 до 14 тис. доларів як неправомірну вигоду для суддів Сумського апеляційного суду. За це судді мали б визнати обвинуваченого невинуватим. У грудні 2021 року обвинувачений звернувся до НАБУ з заявою про злочин і відтоді тривало розслідування.

У вересні 2022 року адвокат Друченко повідомила про зменшення розміру неправомірної вигоди до 5000 доларів. Потім суму зменшили ще на одну тисячу гривень. Окрім цього вона повідомила, що попросить суддів відкласти засідання для збирання потрібної суми. Через декілька днів адвокат сказала, що гроші необхідно передавати в два етапи. Судді нібито вже мали не виправдати обвинуваченого, а відправити справу на повторний розгляд.

31 січня обвинувачений передав адвокату Друченко дві тисячі доларів. Того ж дня колегія суддів Сумського апеляційного суду залишила вирок без змін. Адвокат Друченко повідомила обвинуваченому, що їй невідомі причини прийняття колегією суддів Сумського апеляційного суду вказаного рішення. Після цього її було викрито та повідомлено про підозру за частиною 2 статті 15, ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 369 КК.

ВАКС заарештував адвоката Друченко до 30 березня з альтернативою 242 тис. гривень.

368.media

Экспертно

Поиск

ТегиБанк друзей Путина и Собянина ложится на бок
Дубки клана Хуснуллиных
На приемах мэрии Москвы гостей накормят по прошлогодним ценам
Юрист с миллиардами: чем известен покончивший с собой бизнесмен Шумков
Кольцо Кельбаха
Плохо сели: как «Роснефть» ищет новый офис
Управление внутренней политики Кремля перетряхнули к выборам
Обзор 8-14 декабря: навалились на Навального
Глава управы Даниловского района Москвы лишился поста из-за взятки