Лондонський суд розширив всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова

коломойский,боголюбов,приватбанк

Високий Суд Лондона розширив можливості для всесвітнього арешту активів колишніх акціонерів "Приватбанку" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Об этом сообщает Собеседник


Про це йдеться у рішенні суду у справі BL-2017-000665, повідомила пресслужба банку у коментарі ЕП.

Рішення стосується справи, в межах якої "Приватбанк" прагне повернути виведені напередодні націоналізації кошти з банку і погасити невиконані зобов’язання банку щодо рефінансування.

"Приватбанк" клопотав про арешт активів відповідачів на період розгляду справи в розмірі $3 млрд, і у 2017 році Високий Суд Лондона ухвалив рішення на користь банку. Таким чином було накладено всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, ними контролюються.

Своїм рішенням від 31 січня 2023 року суд, за клопотанням "Приватбанку", постановив фактично розширити можливості для всесвітнього арешту активів.

"Нещодавнє рішення англійського суду надати дозвіл банку отримувати судові накази про арешт активів за кордоном та вимагати від відповідачів надавати подальшу інформацію щодо розкриття активів, що дозволить контролювати виконання судових наказів про арешт активів, є надзвичайно позитивною подією для банку", – зазначили у пресслужбі "Приватбанку".

Як пояснили виданню, першочерговий арешт було накладено на певну визначену кількість активів. Натомість під час подальших засідань з’являлася інформація про активи ексакціонерів банків, про які раніше не було відомо, і останнє судове рішення дозволяє накладати на ці активи нові арешти.

"Я переконаний, що стосовно першого відповідача розкриття інформації про банківські рахунки є необхідним для належного контролю за діяльністю всесвітнього арешту активів (ВАА) та пропорційним. Це, на мою [судді] думку, є законною спробою позивача домогтися розкриття легко ідентифікованих активів, які завжди перебували в зоні ВАА і підлягали розголошенню як такі", – наголошується у судовому рішенні.

У "Приватбанку" вважають, що винесене рішення допоможе забезпечити ефективне звернення до примусового виконання будь-якого судового рішення, яке буде отримане після слухання по суті, що має розпочатися у червні 2023 року.

Уряд України 18 грудня 2016 року за пропозицією НБУ та колишніх акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови.

Пізніше колишні власники банку заявили, що вважають проведену націоналізацію незаконною, тоді як "Приватбанк" і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків.

Источник: Компромат Групп

Экспертно

Поиск

ТегиШтраф Потаниным красен: налоговая инспекция выдвинула серьезные претензии «Норникелю»
Любимая "жена" Василия Голубева
«ПИК» нашла очередного «стрелочника»
Роспотребнадзор выдал предписание компании экс-депутата Сургутского района за радиоактивный мусоровоз
Зингаревичи тянут ко «дну» «Банк Санкт-Петербург»
Рейтинг Олега Кожемяко задыхается в угольной пыли
Александр Кошуков: как бандит «Саня Кошак» депутатом стал
Glorax Development беглого мошенника Андрея Биржин прессует собственников в ЖК "Английская миля"
Расхититель Месхиев экранизирует плагиатора Мединского