Венедіктова закликала САП показати результати своєї роботи за останні чотири рокиГенеральна прокурорка України Ірина Венедіктова записала відеозвернення, в якому зазначила неефективність роботи Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Звернення було опубліковано в YouTube на каналі Офісу генпрокурора 26 травня.

Об этом сообщает Преступная Россия

Ірина Венедіктова закликала САП показати результати своєї діяльності за останні 4 роки, нагадавши про резонансні справи, за якими були складені підозри, проте крапка в цих провадженнях не поставлена до цього дня. "Шановні колеги — прокурори САП! Наведіть яскраві приклади судових вироків корупціонерам в 2019-2020 роках, за які вам не соромно, якими ви можете пишатися, або хоча б за 5 років вашого існування. Цього буде достатньо. І покажіть цей результат зараз", — написала Венедіктова.

Голова Офісу генпрокурора в зверненні нагадала, що 24 березня після її призначення відбулася нарада з керівництвом НАБУ і САП щодо ситуації в протистоянні антикорупційним порушенням. На нараді правоохоронці погодили спільні зусилля з вирішення проблемних питань. За словами Венедіктової, пройшло 2 місяці, а "віз і нині там".

Генпрокурорка також зазначила, що САП є автономним і незалежним органом, якому доручення не можуть давати, в тому числі і з Офісу генпрокуратури. Однак, після вивчення справ, що стосуються проявів корупції, в Офісі генпрокурора виявили численні порушення з боку правоохоронців у САП.

Варто зазначити, що прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури нагадали, що відповідно до ст.8-1 Закону України "Про прокуратуру" Генеральний прокурор, його перший заступник і заступники не мають права давати вказівки прокурорам САП і здійснювати інші дії, які прямо стосуються реалізації прокурорами САП їх повноважень. Тому прокурори САП не розуміють, які саме повноваження використовувала Генеральна прокурорка для перевірки стану організації досудового розслідування в кримінальних провадженнях, розслідуваних НАБУ, і які норми закону дозволяють давати оцінку таким провадженням, пише ASPI news.

Раніше генеральна прокурорка Ірина Венедіктова зажадала від керівників правоохоронних органів забезпечити реальну протидію злочинності в митній сфері і не займатися створенням видимості діяльності.Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/politika/venediktova-zaklikala-sap-pokazati-rezultati-svoei-roboti-za-ostanni-chotiri-roki”

Меню пользователя

Вход