Кабмін перевірить зловживання на "Укрзалізниці" щодо закупівлі струму в наближених до Андрія Геруса трейдерів

Кабінет міністрів України погодився перевірити можливі зловживання на "Укрзалізниці" через закупівлю електроенергії у Комунального підприємства "Київтеплоенерго" через посередників за завищеними цінами.

Об этом сообщает RuGate

Таке доручення дав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, реагуючи на інформацію від народного депутата Олексія Гончаренка.

"Дайте, будь ласка, протокольне доручення перевірити інформацію, що КП "Київтеплоенерго" продає "Укрзалізниці" електроенергію через декілька прокладок. З 1,31 грн за кВт-год доходить 1,69 грн", – сказав Гончаренко.

Зі свого боку Шмигаль зазначив, що для такої перевірки є повноваження як в уряду, так і народних депутатів.

"У вас також є інструмент депутатського звернення. Тому давайте зробимо це спільно", – додав Шмигаль.

Нагадаємо, 27 травня Гончаренко опублікував інформацію, яка свідчить, що "Укрзалізниця" переплатила понад 300 млн грн за електроенергію через корупційну схему "Золотий ключик", до якої можуть бути причетні голова профільного комітету Верховної ради Андрій Герус, член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Дмитро Коваленко.

Гончаренко зазначає, що схема купівлі електроенергії через посередників діяла впродовж першого кварталу 2020 року, і за цей час "ділки" змогли збагатитися на 321 млн грн, держава ж фактично втрачала 38 копійок на кожній кіловат-годині.

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що не вдасться обійтися без збільшення тарифів "Укрзалізниці" на вантажоперевезення, зазначивши водночас, що затвердження нового договору на надання УЗ послуг з організації перевезень вантажів відклали до липня.

Зі свого боку народний депутат, член комітету ВР із питань транспорту та інфраструктури Костянтин Бондарєв заявив, що підняття тарифів "Укрзалізницею" на вантажоперевезення буде катастрофою для підприємств-експортерів, підкресливши, що це призведе до подорожчання їхньої продукції та втрати позицій на світових ринках.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/kabmin-perevirit-zlovzhivannya-na-ukrzaliznitsi-schodo-zakupivli-strumu-u-nablizhenih-do-andriya-gerusa-trejderiv.htm”

Меню пользователя

Вход