Профільний комітет Ради рекомендував прийняти за основу законопроект про медіа

НВ

Об этом сообщает Русский слон

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроект Про медіа

НВ


Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроект Про медіа і рекомендував винести його на розгляд сесійної зали Верховної Ради.

Про це повідомив голова комітету Микита Потураєв на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, законопроект для телебачення, радіо, друкованих ЗМІ не змінює майже нічого.

«Всі обмеження щодо контенту вже є у законодавстві, і жодних новацій документ не передбачає. Єдине нововведення – це перехід усіх регуляторних функцій до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення», — написав він.

Читайте також:
Ткаченко сподівається, що законопроєкт про медіа проголосують в Раді у середині червня

Депутат заявив, що згідно з документом, онлайн-медіа, або всі, хто працює в інтернеті, можуть самі вибрати — реєструватися їм в якості медіа чи ні.

При цьому реєстрація для друкованих медіа є обов’язковою в період російської агресії.

Відповідно до законопроекту, за словами Потураєва, медіа не зможуть: закликати до повалення конституційного ладу в Україні, займатися реабілітацією радянського комунізму або націонал-соціалізму, пропагувати торгівлю людьми, насильство чи дискримінацію за расовими, релігійними або гендерними ознаками, виправдовувати російську агресію проти України.

«Позбавити ліцензії або заблокувати медіа можна буде лише якщо Нацрада переконливо доведе у суді факти систематичних порушень з боку медіа. Але! Навіть у такому випадку санкції вищого рівня можуть застосувати лише за рішенням суду», — написав він, додавши, що у разі порушень Нацрада (За рішенням суду) зможе вимагати від інтернет-провайдерів припинити надання доступу українських користувачів до таких ресурсів.

Потураєв заявив, що формування так званих «чорних списків» — тих, хто підтримує державу-агресора та антиукраїнську політику Росії — «стане зрозумілим, прозорим та здійснюватиметься відповідно до чітких критеріїв».

Також «законопроект розповсюджує вимоги щодо прозорості структури власності, що вже працюють стосовно телебачення і радіо, на всі медіа, які матимуть бажання добровільно зареєструватися».

Читайте також:
Віталій Сич
Зеленський рано почав нападати на медіа

Крім того, депутат заявив, що в документі діяльність інформаційних агентств визнається просто різновидом бізнесу з надання інформаційних послуг.

«Ми відходимо від застарілого терміну «засоби масової інформації» і переходимо до вживання сучасного терміну «медіа», — написав він.

Нагадаємо, 27 грудня в Верховній Раді зареєстрували законопроект Про медіа №2693, який доручив розробити президент Володимир Зеленський.

13 листопада фракція Слуга народу представила концепцію законопроекту Про медіа, розробити який доручив президент Володимир Зеленський.

Редактор: Дар’я Колесніченко

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/politics/zakonoproekt-pro-media-komitet-radi-rekomenduvav-priynyati-za-osnovu-novini-ukrajini-50097337.html”

ТОП новости

Меню пользователя

Вход