У МЗС України назвали звіт Ірану спробою приховати істинні причини трагедії

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав звіт Ірану щодо збиття літака неподалік Тегерана в січні 2020 року спробою приховати справжні причини авіакатастрофи. Про це він заявив у відеозверненні, повідомляє .

MAU Iran
Фото: REUTERS

"Раніше Україна направляла іранській стороні більш як 90 сторінок зауважень та пропозицій до проєкту цього звіту та наполягала, аби Іран долучив їх до фінального документа. Але те, що ми сьогодні побачили в оприлюдненому звіті, — ніщо інше, як цинічна спроба приховати істинні причини збиття нашого літака", — сказав Кулеба.

Як повідомлялося, іранський орган цивільної авіації оприлюднив остаточний звіт щодо збиття українського пасажирського літака у січні 2020 року. У документі зазначається, що причиною фатального рішення збити літак була помилка оператора протиповітряної оборони, який визначив літак як "ворожий об’єкт".

8 січня 2020 року в Ірані було збито літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ. На борту перебували громадяни шести країн: Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану та Великої Британії. Всі 176 людей загинули, серед них 11 українців, 55 канадців та 30 постійних мешканців Канади.

Іранська влада 11 січня, після кількох днів заперечень, визнала, що український літак був збитий зенітно-ракетним комплексом протиповітряної оборони.

20 лютого в Ірані заявили про завершення розслідування у справі про катастрофу українського літака над Тегераном.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Генпрокурорка заявила, що не отримувала матеріали для підозри Медведчуку.

Читати також:
Понад 90 відсотків українців вважають тарифи на комунальні послуги завищеними
Поділитись


Джерело статті: “https://stopcor.org/u-mzs-ukrayiny-nazvaly-zvit-iranu-sproboyu-pryhovaty-istynni-prychyny-tragediyi/”

Меню пользователя

Вход