Польща просить у Єврокомісії мільярд євро на інфраструктуру для транзиту українського зерна

польща

Польща оцінює інвестиції у розвиток своєї логістичної інфраструктури для нарощування експорту українського зерна та інших агротоварів на рівні 1 млрд євро.

Як пише polskieradio24.pl, відповідні розрахунки вже передані до Європейської Комісії, передає Інтерфакс-Україна.

"Кошти Європейського Союзу на ці цілі були оголошені кілька місяців тому головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйєн. Однак конкретики вона не повідомила. Польща у відповідь на дії Росії представила дипломатам і чиновникам ЄС докладні розрахунки необхідних інвестицій", – повідомляють польські ЗМІ з посиланням на наявний у них лист.

За їхньою інформацією, Польщі необхідно близько 500 млн євро для розширення прикордонних терміналів для великовантажних автомобілів (Дорогуськ-Ягодзін, Гребенне-Рава Руська, Корчова-Краковець) та залізничної інфраструктури у Перемишлі. Польща вважає ці інвестиції пріоритетними.

Ще понад 500 млн євро будуть потрібні для модернізації залізничних прикордонних переходів між Польщею та Україною, будівництва терміналів для вантажних автомобілів та розвитку інфраструктури управління вантажним рухом на кордоні.

"Із виходом Росії з угоди про експорт української сільгосппродукції через Чорне море у липні та через атаки на експортну інфраструктуру України – не лише чорноморських, а й дунайських портів – у Європі йде дискусія про те, як забезпечити експорт українського зерна на світові ринки. Частина цього експорту йде транзитом через польсько-український кордон, але для збільшення обсягів потрібні інвестиції в інфраструктуру", – резюмують польські ЗМІ.

Як повідомлялося, попри обстріли, Румунія очікує рекордну кількість суден до українських портів на Дунаї.

Экспертно

Поиск

ТегиАлександр Лицкевич: король подделок, вор и мошенник
Компания Profit Box
HOUSE ARBITRAGE – новая связка все о хайпе, обзор
WB розыгрыш – мошенники снова у руля, обзор проекта
Trd In обзор лжеброкера, доказательства мошенничества
Caip Sg – доказательства обмана лжеброкера, отзывы
Ampro Wise
ARVR Group
Citybuildtrade