У Полтаві ексначальника райвідділу виконавчої служби засудили за хабарництво

Читать на русском

У Полтаві ексначальника райвідділу виконавчої служби засудили за хабарництво

У Полтаві ексначальника райвідділу виконавчої служби засудили за хабарництво

Колишнього начальника Полтавського районного відділу державної виконавчої служби Руслана Паліївця визнали винним в одержанні хабаря. Відповідний вирок за ч.3 ст.368 КК ухвалив Октябрський райсуд.

У 2019 році чоловік дізнався про заборону на виїзд за кордон через виконавче провадження — «ПриватБанк» стягував із нього заборгованість за кредитом. Посадовець виконавчої служби начебто пообіцяв закрити виконавче провадження за 6,8 тис. гривень. Гроші були перераховані на банківську картку цивільної дружини обвинуваченого і того ж дня виконавче провадження закрили.

 queideeidrhirhant

Експосадовець вину не визнав і розповів, що із заявником та його дружиною навчався у Полтавському кооперативному інституті. З дружиною заявника у нього склалися близькі стосунки, які не припинялись навіть після заміжжя, тому чоловік із ревнощів йому погрожував.

Після закінчення інституту він працював у Машівському управлінні юстиції, керівник якого потім став суддею та головою Машівського районного суду. За час роботи у Машівці в обвинуваченого нібито склались неприязні стосунки із майбутнім суддею та його дружиною, яка була заступником прокурора Машівського району. Вони намагались порушувати щодо нього кримінальні справи, погрожували йому, між їхніми дітьми та ним розгортались конкурентні перегони за керівні посади в районі. Ці люди навіть пропонували йому виїхати.

У 2016 році обвинувачений перевівся на посаду начальника ВДВС Полтавського району і на цій посаді йому стало відомо, що проти нього готувалися провокації. Він вважає, що саме суддя з Машівки йому помстився.

І водночас експосадовець озвучив таку версію, що влітку 2019-го на зустрічі випускників заявник попросив у нього слухавку під час розмови з дружиною. Тоді він замовив у його дружини, яка є власницею кафе, страв на 7 тисяч гривень. Гроші начебто сплачені саме за святковий стіл, хоча ніякого документального підтвердження цього замовлення у суді надано не було.

Заявник під присягою пояснив суду, що біля приміщення Полтавського відділу ДВС обвинувачений сам показав йому аркуш паперу з цифрами «6800» і сказав, що питання можна закрити, зокрема, перерахувавши цю суму на банківську картку.

Суд аналізував телефонні розмови і смс-переписку фігурантів і вважає, що вони разом із показаннями свідків підтверджують обвинувачення.

Двоє держвиконавців, які були підлеглими обвинуваченого, свідчили у судовому засіданні, що той неодноразово цікавився цим виконавчим провадженням, зʼясовував чи є підстави для його закриття і загалом тримав цю справу на особистому контролі, але неправомірної вигоди їм не пропонував.

Колишнього начальника відділу ДВС засудили до 5 років позбавлення волі із забороною обіймати посади в органах державної виконавчої влади строком на 3 роки, з конфіскацією частини майна.

Додамо, що Паліївець є власником ТОВ «Отеко» та ПП «Будматпостач Полтава», які отримують підряди від комунальних та державних органів влади у регіоні.

368.media

Экспертно

Поиск

ТегиБанк друзей Путина и Собянина ложится на бок
Дубки клана Хуснуллиных
На приемах мэрии Москвы гостей накормят по прошлогодним ценам
Юрист с миллиардами: чем известен покончивший с собой бизнесмен Шумков
Кольцо Кельбаха
Плохо сели: как «Роснефть» ищет новый офис
Управление внутренней политики Кремля перетряхнули к выборам
Обзор 8-14 декабря: навалились на Навального
Глава управы Даниловского района Москвы лишился поста из-за взятки