Москва не передала при обміні полонених українських бійців, яких начебто перевозили на ІЛ-76

Українських військовослужбовців, яких, як стверджувала московитська сторона, планували для обміну, і вони нібито загинули під час аварії військово-транспортного літака Іл-76 у Білгородській області тиждень тому, не було під час обміну, який відбувся в середу.

Повідомив представник Головного управління розвідки Андрій Юсов у коментарі “Голосу Америки”.

Як повідомлялося, вранці в середу, 24 січня, під російським Білгородом упав літак Іл-76, на борту якого, за повідомленнями російських ЗМІ, могли перебувати українські військовополонені.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України заявили, що не мають достовірної інформації про те, хто саме перебував на борту рашистського літака Іл-76, і вважають, що ситуація може свідчити про умисні дії Московії, спрямовані на створення загрози життю та безпеці полонених. При цьому в ГУР підтвердили, що 24 січня мав відбутися обмін полоненими, який не відбувся.

Як наголосили в ГУР, Україна, зі свого боку, виконала всі домовленості для підготовки обміну, і російські полонені військовослужбовці були вчасно доставлені на обумовлену точку для обміну, де вони перебували в безпеці. “Водночас українську сторону не було поставлено до відома про необхідність забезпечення безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород у визначений період часу, як неодноразово робилося в минулому. Україна не була поінформована про кількість транспортних засобів, маршрути та форми доставки полонених”, – заявили в розвідці.

У середу, 31 січня, з рашистського полону вдалося звільнити 207 українців, майже половина з яких – це захисники Маріуполя.

Як відомо, 24 січня у Білгородській області Московії розбився військово-транспортний літак Іл-76. У РФ заявили, що літак збила Україна, і він нібито перевозив українських військовополонених.

Тоді деякі українські ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що літак перевозив ракети для ЗРК С-300 і був збитий Силами оборони, інші пишуть, що в Міноборони України це не підтверджують і “ще з’ясовують інформацію”. А омбудсмен Дмитро Лубінець закликав представників ЗМІ та громадян України не робити передчасних висновків і довіряти лише офіційним джерелам, а також не поширювати неперевірену інформацію.

При цьому український Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими прокоментував заяву Московії про падіння літака Іл-76 з нібито українськими військовополоненими на борту. Штаб заявив, що разом із профільними структурами збирає та аналізує всю необхідну інформацію, закликавши чекати на офіційні коментарі. “Наголошуємо, що ворог активно здійснює інформаційні спецоперації, спрямовані проти України, які мають на меті дестабілізацію українського суспільства”, — йдеться у дописі.

До слова, представник ГУР Андрій Юсов заявив, що в інциденті з літаком Іл-76 московити могли використовувати українських військовополонених як живий щит для транспортування ракет для комплексів С-300, крім того, на ньому мали перебувати високопосадовці з Кремля, які в останню мить не сіли на борт. Зокрема до моргу доставили лише тіла членів екіпажу, що може свідчити про “дружній вогонь”.

Экспертно

Поиск

ТегиБанк друзей Путина и Собянина ложится на бок
Дубки клана Хуснуллиных
На приемах мэрии Москвы гостей накормят по прошлогодним ценам
Юрист с миллиардами: чем известен покончивший с собой бизнесмен Шумков
Кольцо Кельбаха
Плохо сели: как «Роснефть» ищет новый офис
Управление внутренней политики Кремля перетряхнули к выборам
Обзор 8-14 декабря: навалились на Навального
Глава управы Даниловского района Москвы лишился поста из-за взятки