Понад 80 депутатів Японії від правлячої партії замішані у фінансовому скандалі

Читать на русском

Понад 80 депутатів Японії від правлячої партії замішані у фінансовому скандалі

Понад 80 депутатів Японії від правлячої партії замішані у фінансовому скандалі

У ході внутрішньопартійної перевірки у правлячій ув Японії Ліберально-демократичній партії (ЛДП) встановлено, що 82 члени парламенту від ЛДП із 374-х не зареєстрували доходи від збору коштів у звітах про політичні фонди або навмисно занизили їх.

Про це повідомляє NHK.

На початку лютого ЛДП провела опитування усіх 374 своїх законодавців у парламенті разом із прем’єр-міністром Фуміо Кішідою на предмет того, чи є у них будь-який незареєстрований дохід від продажу квитків для збору коштів фракції. Якщо так, їх попросили розкрити суму за кожен рік протягом п’ятирічного періоду з 2017-го по 2022-й включно.

У вівторок ЛДП представила звіт своєї перевірки опозиції на засіданні бюджетного комітету нижньої палати парламенту.

У ньому сказано, що 82 законодавці, або більше 20% фракції, за останні п’ять років або мали незадекларовані доходи, або подали неправильні звіти з заниженими даними.

Найбільше незадекларованих коштів виявилось у колишнього генерального секретаря ЛДП Нікая Тошіхіро — 35,3 мільйона єн (близько $240 тисяч).

На другому місці — ще один колишній партійний високопосадовець, керівник політичного відділу Хагіуда Коічі, в якого зібралося незаконних 27,3 млн єн ($180 тис.).

ЛДП пообіцяла зробити висновки з фінансового скандалу і провести політичне оновлення та змінити статутні документи, щоб зробити фінансову звітність прозорішою і запобігти повторенню подібних скандалів.

Опозиційні партії у парламенті розкритикували перевірку ЛДП і назвали її недостатньою, оскільки в її звіті нічого не сказано про те, як використали незареєстровані кошти.

Опозиція звернулась до голови комітету з питань політичної етики нижньої палати з проханням провести окреме засідання з цього питання за участю високопоставлених чиновників ЛДП.

Экспертно

Поиск

ТегиБанк друзей Путина и Собянина ложится на бок
Дубки клана Хуснуллиных
На приемах мэрии Москвы гостей накормят по прошлогодним ценам
Юрист с миллиардами: чем известен покончивший с собой бизнесмен Шумков
Кольцо Кельбаха
Плохо сели: как «Роснефть» ищет новый офис
Управление внутренней политики Кремля перетряхнули к выборам
Обзор 8-14 декабря: навалились на Навального
Глава управы Даниловского района Москвы лишился поста из-за взятки