США надасть Украні додаткові 2 мільярди доларів допомоги – Блінкен

Ентоні Блінкен (ліворуч) та Дмитро Кулеба під час брифінгу у Києві, Україна, 15 травня 2024 року

Сполучені Штати Америки спільно із Україною створять спеціальний фонд оборонної промисловості із додатковим фінансуванням. Про це під час візиту до України заявив держсекретар США Ентоні Блінкен на спільній пресконференції з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою

«Ми надамо додатково 2 мільярди доларів фінансової військової допомоги Україні. Ми об’єднаємо це у першому свого роду фонді оборонної промисловості», – сказав держсекретар США Ентоні Блінкен.

Також, за словами американського держслужбовця, такий фонд має сприяти розвитку військово-промислового комплексу України і експорту зброї.

«Це допоможе Україні, по-перше, зробити необхідне озброєння і, по-друге, це буде інвестиція у ВПК України для посилення спроможності ВПК виробляти те, що потрібно для України і виробляти озброєння на експорт. Це допоможе Україні закуповувати озброєння з інших країн», – додав Блінкен.

Коли створять цей фонд і деталі про умови його функціонування держсекретар не повідомив.

Державний секретар США Ентоні Блінкен прибув у вівторок вранці до Києва з неоголошеним візитом. Це вже четвертий візит до Києва від початку російського вторгнення в лютому 2022 року.

«Зустрічаємося у критичний момент». Що сказав держсекретар США українським студентам?

Будь ласка, зачекайте

Візит Ентоні Блінкена відбувається через кілька тижнів після того, як Конгрес США нарешті схвалив пакет допомоги Україні на суму 61 мільярд доларів після місяців затримки. Очікується, що допомога надходитиме прискореними темпами, оскільки Вашингтон прагне надолужити місяці, коли в Конгресі намагалися домовитися про допомогу.

Форум

Экспертно

Поиск

ТегиБанк друзей Путина и Собянина ложится на бок
Дубки клана Хуснуллиных
На приемах мэрии Москвы гостей накормят по прошлогодним ценам
Юрист с миллиардами: чем известен покончивший с собой бизнесмен Шумков
Кольцо Кельбаха
Плохо сели: как «Роснефть» ищет новый офис
Управление внутренней политики Кремля перетряхнули к выборам
Обзор 8-14 декабря: навалились на Навального
Глава управы Даниловского района Москвы лишился поста из-за взятки